آموزشی

کولر گازی مناسب برای مناطق گرمسیر

مناطق گرمسیری مانند خوزستان و کرمان و مناطق جنوبی و مرکزی ایران که دارای آب و هوای گرم و خشک می باشند برای انتخاب کولر گازی باید دقت بیشتری داشته باشند. در این مناطق باید برند هایی مناسب و با کیفیت استفاده شود و همچنین مدل هایی از برند های مد نظر انتخاب شود که شرایط خاص خود را داشته باشند شرایطی از قبیل موتور سنگین بودن ، کمپرسور تروپیکال که مخصوص مناطق گرمسیری می باشد ، رادیات طلایی و مواردی از این قبیل باید مورد بررسی بگیرد

کولر گازی مناسب برای مناطق گرمسیر

در مناطق گرمسیر باید مدلی از کولر گازی استفاده شود که دارای قدرت بسیار بالا باشد و همچنین بازدهی و عمر مناسبی داشته باشد و مختص مناطق گرمسیر باشد ، خیلی از کولرهای که الان در بازار میبینیم مورد استفاده برای مناطق گرمسیری نیستند و اگر نصب هم بشوند کارایی لازم را ندارند یا سریع خراب می شوند ، یکی از دلایلی که خرابی کولر گازی در استان های گرمسیری زیاد مخصوصا ترکیدن کندانسور زیاد هست همین است که کولر گازی استفاده می شود که اصلا مناسب آن منطقه نیست و فشار وارده باعث به وجود آمدن خساراتی می شود.

ویژگی های کولر گازی در مناطق گرمسیر

برای اینکه ویژگی های این نوع کولر گازی که مناسب هست برای مناطق گرمسیر را بدانیم بهتر است ابتدا با یک سری موارد و مفاهیم آشنا شویم :

چه کلاس آب و هوایی برای کولر گازی مناطق گرمسیر نیاز است ؟

کلاس های آب و هوایی در کولر گازی شامل سه قسمت هست کلاس آب و هوایی T1 که می شود آب و هوای معتدل ، کلاس آب و هوای T2 که می شود آب و هوای سردسیر ، کلاس آب و هوای T3 که می شود مخصوص مناطق گرم سیر که معمولا دمای بالای 40 درجه می باشد.. پس شما هر مدل از کولر گازی را دیدید باید T3 باشد ، اگر بهترین برند با بهترین امکانات کولر گازی را دیدید ولی T3 نبود این کولر گازی برای مناطق گرمسیری مانند خوزستان و یزد و کرمان و … مناسب نیست.

چه کمپرسوری برای کولر گازی مناطق گرمسیر نیاز است ؟

کمپرسورهای رایجی که در کولر گازی استفاده می شوند شامل کمپرسور روتاری ، کمپرسور پیستونی و کمپرسور اسکرال هست . که این کمپرسور ها می توانند تروپیکال هم باشند که به معنی حاره ای است ، کولر گازی که برای مناطق گرمسیری استفاده می شود باید پیستونی یا اسکرول باشد یا روتاری تروپیکال باشد.

حال می توانیم ویژگی های کولر گازی ای که باید در مناطق گرمسیر استفاده شود را ببینیم :

 1. کارایی بالا: کولرهایی که توانایی سرمایش سریع و موثر را دارند و در شرایط گرمسیری به خوبی عمل می‌کنند، شما باید کولر گازی انتخاب کنید که دمای +50 درجه را به راحتی سرد کند.
 2. کیفیت ساخت: برندهایی که شناخته شده‌اند به عنوان تولیدکنندگان کولرهای با کیفیت و مقاوم، انتخاب بسیار مناسبی هستند. انتخاب برند در این نوع کولر گازی ها از درجه اهمیت بالاتری برخوردار هست.
 3. صرفه‌جویی در مصرف انرژی: کولر گازی که برای مناطق گرمسیری استفاده می شود خوب طبیعتا اینورتر دارد نیست معمولا کولر گازی اینورتر دارای قدرت کمتری می باشد ، بنابراین باید یکی از ویژگی هایی که مد نظر قرار بدیم مقدار مصرف برق این کولر گازی هست .
 4. مقاومت در برابر شرایط آب‌وهوایی گرمسیری: کولر گازی باید از سطح کیفی و طول عمر بالاتری برخوردار باشد تا در برابر شرایط سخت آب و هوایی گرمسیری، مانند گرما و رطوبت بالا، دوام بیاورد حتما رادیات طلایی را در انتخاب های خود در این آب و هوا در اولویت قرار دهید. انجام سرویس به موقع و تعویض قطعات فرسوده مانند پوشال و فیلترها در این امر بسیار مؤثر است.

معرفی چند مورد از بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیری

در این بخش قصد داریم چند مورد از بهترین کولرهای اسپلیت برای استفاده در مناطق گرمسیر مانند استان خوزستان معرفی کنیم. این کولرها با توجه به ویژگی‌های خاص خود، برای محیط‌های گرم و خشک، انتخابی عالی محسوب می‌شوند و بازار فروش موفقی در مناطق گرمسیر نظیر خوزستان، اهواز و شهرهای مجاور داشته‌اند.

  1. بنا به فضایی که دارید یکی از ظرفیت های کولر گازی برند گری که دارای موتور تروپیکال با رادیات طلایی باشند
   1. بنا به فضایی که دارید یکی از ظرفیت های کولر گازی برند ال جی که دارای کلاس آب و هوایی T3 باشند و مونتاژ تایلند باشند رادیات حتما طلایی باشد و نباید آلومینیوم باشد که برای مناطق گرمسیری مناسب باشد
   2. بنا به فضایی که دارید یکی از ظرفیت های کولر گازی برند سامسونگ که قطعات کره و مونتاژ تایلند باشد و رادیات باید دو لایه باشند
   3. برای کسانی که می خواهند هزینه کمتری بکنند بنا به فضایی که دارید یکی از ظرفیت های کولر گازی برند ایوولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *